KINO STAR

KINO STAR
Otváracie hodiny: PO - PI 15:00 - 21:00
SO - NE 12:00 - 23:00
Telefón: 045 - 532 32 06
E-mail: info@kinostar.sk
Web: www.kinostar.sk
Číslo prevádzky: 3.01
Poschodie: 3. poschodie
Pozrieť na pláne:

V Kine Star Zvolen pribudne nová kinosála aj 5D kino

Spoločnosť Kino Invest, ktorá odkúpila multikino v nákupnom centre Zvolenská Európa na jeseň 2016 a prevádzkuje ho pod svojou značkou Kino Star, začala v týchto dňoch s rozšírením jeho priestorov o ďalšie dve menšie kinosály. K tomuto kroku pristúpila po dlhšom sledovaní návštevnosti, ktorá je dlhodobo na vysokej úrovni, v rebríčku návštevnosti slovenských kín je dokonca Kino Star Zvolen pred niektorými multikinami, ktoré majú vyšší počet kinosál. V roku 2017 bolo na 2620 predstaveniach, ktoré zvolenské kino odohralo takmer 120 000 divákov. Aj toto číslo dokazuje, že pôvodne navrhnutá kapacita multikina a počet kinosál sú nedostačujúce a to výrazne obmedzuje počet odohratých predstavení i dĺžku nasadených filmov. Často sa napríklad stáva, že film, o ktorý je stále istý divácky záujem, musí byť z programu vyradený, lebo každý týždeň prichádzajú nové a nové tituly a pri dvoch kinosálach jednoducho nie je priestor pre ich premietanie. Práve tento problém vyrieši tretia kinosála, ktorej výstavba sa práve začala. Svojou kapacitou 76 miest bude síce najmenšou zo všetkých troch kinosál, bude však ideálnou práve pre projekcie titulov, ktoré už majú prvé výrazné dni návštevnosti za sebou, ale stále je o ne záujem a tiež o prípadné tituly artového zamerania. Kinosála bude plne digitalizovaná, s 2D aj 3D projekciou, vybavená - podobne ako doterajšie dve kinosály - priestorovým zvukovým systémom Dolby Surround 7.1. Nebudú chýbať pohodlné sedadlá, ani tzv. love seats - teda dvojsedadlá, ktoré budú k dispozícii nielen v poslednom rade.

Okrem tretej kinosály pribudne v Kine Star aj 5D kino, ktoré nebude mať pevné stanovené časy predstavení, ale diváci si budú môcť film podľa vlastného výberu pozrieť prakticky vtedy, kedy prídu, keďže sa v ňom budú premietať filmy kratšej minutáže a pre malý počet divákov.

Spolu s výstavbou novej kinosály a 5D kina dôjde aj k zmodernizovaniu pokladničných a bufetových priestorov, ktoré dostanú nový dizajn. Zaujímavosťou bude tiež samoobslužný terminál na kúpu vstupeniek, kde si budú môcť diváci sami zakúpiť vstupenky a to aj mimo otváracích hodín multikina.

Keďže nové priestory kinosál sú budované v tesnej blízkosti tých existujúcich, treba sa pri návšteve Kina Star v najbližších týždňoch pripraviť na isté priestorové obmedzenia vo foyer kina, ktorého časť je ohradená a prebieha za ňou výstavba. Kino však bude počas výstavby v prevádzke, v niektorých dňoch je však možné, že sa odohrá menej predstavení, resp. ak si to práce na nových priestoroch vyžiadajú, kino jeden alebo dva dni premietať nebude. Vždy aktuálny program sa nachádza na stránke www.kinostar.sk

Ak všetko pôjde podľa plánu, nová kinosála a 5D kino by mali byť v prevádzke v druhej polovici októbra 2018.

Autorom projektu rozšírenia Kina Star je Dark Blue Štúdio Bratislava - Ing. Arch. Peter Štrpka, ktorý projektoval aj pôvodné priestory multikina. Po rozšírení bude celková plocha multikina až 1052 m².