KINO STAR

KINO STAR
Otváracie hodiny: PO - PI 15:00 - 21:00
SO - NE 12:00 - 23:00
Telefón: 045 - 532 32 06
E-mail: info@kinostar.sk
Web: www.kinostar.sk
Číslo prevádzky: 3.01
Poschodie: 3. poschodie
Pozrieť na pláne:

PRESTAVBA KINA STAR ZVOLEN UKONČENÁ

Po dvoch mesiacoch priestorových i programových obmedzení bola dlho plánovaná prestavba Kina Star v nákupnom centre Zvolenská Európa ukončená. Ako bolo avizované, po stavebných úpravách pribudla toľko potrebná tretia kinosála, 5D kino a refitom prešla aj celá pokladnično-bufetová zóna, vrátane celého foyer kina, ktoré dostalo modernejší a vizuálne atraktívnejší vzhľad. Tretia kinosála má 76 miest, nechýbajú obľúbené dvojsedadlá - tzv. "love seats", ktorých je v tejto kinosále najviac zo všetkých kinosál a sú umiestnené aj mimo poslednej rady. Kinosála umožňuje aj 3D projekciu a je, podobne ako ostatné sály, vybavená zvukovým systémom Dolby Surround 7.1. Špecifickým v tejto kinosále je plátno, ktoré je strieborné a pokrýva takmer celú prednú stenu. Aj keď je najnovšia kinosála zo všetkých troch aj najmenšou, pre celkovú dramaturgiu kina je výrazným prínosom. Vďaka nej je možné rozšíriť počet predstavení až o viac ako 20 týždenne a rozšíriť tiež počet premietaných filmov.

Po prestavbe pribudlo v Kine Star aj 5D kino. To je vhodné najmä pre divákov, ktorí maju radi zábavu. Súčasne je vhodné pre tých, ktorým sa nechce na filme vysedávať niekedy aj viac ako dve hodiny alebo im nevyhovujú začiatky predstavení. Filmy v 5D kine trvajú len niekoľko minút, konkrétny titul si je možné vybrať z ponuky rôznych žánrov a navštíviť 5D kino je možné kedykoľvek, keď divák do kina príde. Špeciálne sedadlá sa s divákmi pohybujú takmer všetkými smermi, sú obklopení digitálnym zvukom a špeciálnymi efektmi ako je vietor, voda, blesky alebo vodná para, ktoré pocit splynutia s filmom ešte viac umocnia.

Po zaoblení a zväčšení premietacieho plátna v najväčšej kinosále o 30 % v júni tohto roka tak Kino Star touto prestavbou dokončilo svoju modernizáciu, čo by malo jeho obľúbenosť medzi priaznivcami filmov v regióne Zvolena ešte zvýšiť.